4.28.2013

Kwartalnik: Anna moda na szycie.

Przeczytałam o tej gazecie u Nef. W sklepie nawet bym jej nie zauważyła, bo nie kupuje oprócz Burdy innych gazet. Kiedyś nałogowo kupowałam gazety o urządzaniu wnętrz. Teraz wole za te pieniądze kupić jakąś tkaninę. 
Kupiłam ją dla sukienki z okładki. Rozmiar zaczyna się od 38, ale mam nadzieje, że podołam i zmniejszę do 36. Ten model jest w czterech wersjach (2 rodzaje rękawa i przodów) . Miałam nadzieje, że wykroje będą mniejsze w ramionach niż w Burdzie, ale szerokość ramion jest większa o 0,5 cm. 
Na plus:
*  wykroje zawierają dodatki na szwy i zapas na podłożenie
*  obrazkowa instrukcja szycia (idealna dla początkujących)
*  modele są w paru wersjach (wybrane)


instrukcja szycia

wkładka z wykrojami jest gęsto zadrukowana

4.20.2013

Bluzka w paski.

Jak widzicie baskinki uwielbiam i to na pewno nie jest ostatnia. Bluzka miała być w czarne paseczki, a jest w granatowe. Uwielbiam zakupy przez net zawsze jakaś niespodzianka . Bluzka, to zmodyfikowany model 106 z Burdy 2/2011, kiepski muszę rozpruć jakąś starą bluzkę i zrobić formę.

Mam pytanie do tych co mają coverlocka tego co ja. Nie macie kłopotów ze ściegiem drabinkowym? Mnie raz dobrze szyje, a później po następnym nawleczeniu beznadziejnie.


4.14.2013

Mój prezent urodzinowy :)

Dzisiaj mam urodziny. Okrągłe, bo 35-te. Bardzo się cieszę z tego prezentu, bo właśnie tego coverlocka chciałam.  Nie miałam, kiedy spróbować wszystkich ściegów, ale jak tylko, to zrobię, to napiszę post o nim.