5.18.2013

La mia Boutique n.7.

Kupiłam La mia Boutique dla żakietu, który pokazuje poniżej. Będzie fajnie wyglądał z maxi sukienkami, których już trochę mam. Może któraś z was miała styczność  z tym włoskim pismem? Nie wiem, czy są już dodatki na szwy, czy nie? Na razie nie będę go szyła, bo chciałam sobie uszyć sukienki na wakacje, ale chciałam się już zorientować.

Ten żakiet wpadł mi w oko :)Będę dzisiaj szyła maxi sukienkę w paski.

5.17.2013

Burda 6/2013.

Jak ktoś jest ciekawy, to TU są zdjęcia Burdy 07/2013.Piękny kolor :)Żakiet jest fajny. Muszę kiedyś uczyć.
Ta spódniczka to chyba najfajniejszy model z całej Burdy. Jak tak dalej pójdzie, to zacznę chodzić w krótkich spódnicach.


Ta sukienka przypomina mi podomkę :)


Bardzo fajna sukienka.

Fajny komplet. Może kiedyś się przełamie i uszyje spodnie :)


Zdjęcia i reszta modeli: burdastyle.ru

5.13.2013

Wykroje McCall's.


Pod koniec kwietnia trafiłam na promocje na wykroje w McCall's. . Wysyłka kosztowała prawie dwa razy tyle co wykroje :) Był limit i mogłam kupić tylko 10 szt. kupiłam 7, bo za 10 musiałabym więcej zapłacić za wysyłkę. Podobały mi się dwie maxi sukienki z Vogue, ale nie było mojego rozmiaru. Nie wybrałam nic odkrywczego, ale te wykroje zawsze chciałam mieć :) 
Jeszcze nie ogarnęłam, czy wykroje mają już dodatki na szwy? To jest, tak jak się nie zna angielskiego.

Uszyłam z miesiąc temu żakiet i nie mam, kiedy zrobić zdjęć. Wypróbowałam  i sukienkę z Burdy  i jedna okazała się za duża (r. 36), a druga za mała (r. 34). Taka mądra byłam i stwierdziłam, że jak 36 za duże, to 34 będzie ok, ale nic z tego :) Nie chce mi się przerabiać żadnej z nich, więc spróbuje coś innego. Mój kot się rozchorował, ale na szczęście powoli wraca do zdrowia, więc mogę coś poszyć. Skuszę się na coś z nowych wykrojów.

Jak zauważyliście mam włączoną moderacje do komentarzy, bo strasznie mnie spam zalewa jak tylko ją wyłączę.  Nie wiem, czy coś innego można z tym zrobić?

Przeważnie są różne opcje jednego wykroju lub dwóch. Propozycja tkanin jakich można użyć do uszycia danej rzeczy. Ilość potrzebnej tkaniny. Tabelka z wymiarami.
Instrukcja układania wykroju na tkanie.
Instrukcja szycia.


Z wykroju można wyciąć swój rozmiar.

Wykroje które wybrałam.