2.04.2014

Długa sukienka w kwiatki.

 Przedstawiam Wam moją nową sukienkę :) Długo szukałam wykroju na długą sukienkę z 1,5 m tkaniny i nie znalazłam. Dlatego skopiowałam swoją starą sukienkę firmy Lumière i zmodyfikowałam wykrój do swoich potrzeb.
Jak Wam się podoba?

przód

2.01.2014

Singer 15-90.

Jak chodziłam do szkoły odzieżowej,  nie miałam maszyny do szycia. Na praktykach zawsze szyłam na najszybszej maszynie nawet wtedy,  gdy wiedziałam, że skończy się to pruciem. Mam słabość do szybkich maszyn :).
Znajoma mojej mamy pożyczyła mi 2 razy swojego Singera. Dobrze, to wspominam, bo zajęło mi pięć minut kliknięcie "kup teraz" i zostałam właścicielką Singera. Zadziałał neuromarketing. Prosiłam o dobre zabezpieczenie maszyny i oczywiście zostałam zlekceważona. Niestety, było parę małych uszkodzeń.

Jakieś dwa lata po skończeniu szkoły odzieżowej dostałam Łucznika, ale nie byłam z niego zadowolona. Miał wadę: latał po całym stole. Moja SilverCrest jest za wolna i nie daje "dużo uciechy"( tego życzą nam w instrukcji hahaha). Nie chce szyć grubą nicią i nie radzi sobie z niektórymi tkaninami. Nawet nazbierałam na Singera 4411(głównie dla szybkości szycia: 1000 obr/min ), ale postanowiłam zaopatrzyć się w trzy torebki i kasa się uszczupliła :) Marzyło mi się coś szybszego do szycia zasłon i innych prostych rzeczy.

Stary Singer 15-90 (albo15-91, nie wiem) okazał się strzałem w dziesiątkę. Szyje wystarczająco szybko. Źle napisałam, ona nie szyje, ona płynie bez najmniejszego problemu.  Przeszywa skórę i dermę, radzi sobie świetnie, chociaż, to nie jest maszyna do szycia skóry. Źle nawlekłam nić i też szyła dobrze. Maszyna szyje tylko ściegiem prostym, można ustawić naprężenie nici, długość ściegu, nawinąć szpulkę do bębenka i to chyba tyle luksusów. Jest elektryczna, uruchamia się przez drążek kolanem (widać go trochę na pierwszym zdjęciu koło napisu choco) z tyłu ma lampkę. Jest, to maszyna z wrażeniami, jak się puści drążek, to potrafi jeszcze przez chwile szyć :) Szkoda, że nie ma dodatkowych stopek. Z walizką waży 21 kg :)

Co ostatnio kupiłyście pod wpływem impulsu?
 

.
skaj i skóra