Burda 9/2015.

Ten miętowy (czy błękitny?)  płaszcz jest świetny. W zeszłym roku zaczęłam inny i leży nieskończony, a ja bym chciała ten i co robić?
 
Zapraszam na fb.Komentarze

 1. Miętowy jest śliczny, choć osobiście wolę jednorzędówki z mniejszym kołnierzem ;) Moją uwagę przyciągnęła raczej ta sukienka kopertowa z marszczeniem na boku, ale zaraz przypomniałam sobie, że już taka sama była w jednej ze starszych Burd (w wersji maxi), nawet ją szyłam. I znowu "bawarski" folk. Ale może, może będzie coś w tym numerze? Lipcowy numer kupiłam, miałam wobec niego plany, ale zapał już ostygł ;)

  Dzięki to zestawienie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja właśnie chciałam z takim wielkim kołnierzem, ale nie wiem czy z dwurzędowym zapięciem. Dużo rzeczy się powtarza taki urok burdy :) Ja też miałam wielkie plany do lipcowej, ale wzięłam się za co innego i odłożyłam na półkę. Czekam na wenę.

   Usuń
  2. Płaszcz z kapturem, mocno taliowany - to by mi się podobało ;) Zaraz znów będę szukać po archiwalnych wydaniach, zamiast się wziąć za jakaś robotę ;)

   Planów mam o wiele za dużo w stosunku do ilości wolnego czasu :D

   Usuń
  3. Taliowany byłby idealny i właśnie się zastanawiam nad tym jak ten miętowy przerobić. Prosty mam skrojony. Nie przypominam sobie żebym miała w swoich zasobach płaszcz z kapturem i to taliowany. Ciekawe czy ty znajdziesz w swoich :)

   Usuń
  4. Hehehe, nie mam :D Dlatego raz po raz łapię się na tym, że tracę czas na szperanie po archiwalnych spisach Burd (a potem po allegro) w poszukiwaniu czegoś, co sobie umyśliłam, zamiast uszyć coś innego z tych numerów, które już mam :/

   Z drugiej strony jednak - wszywanie kaptura chyba nie może być tak trudne? Zamiast kołnierza. Szyłam kaptur do peleryny, do koszuli, mam znalezione na Pintereście kilka schematów na różne kaptury. Tylko się zmobilizować - to najtrudniejsze :D

   Usuń
  5. Ten tekst "to nie może być trudne" słyszę zawsze jak marudzę mężowi, że czegoś nie umiem uszyć hahahaha

   Przypomniałaś mi o wszywaniu kołnierza (rewersowego) to na pewno będzie trudne, bo nie pamiętam ze szkoły jak się to robiło. Czytałam już instrukcje, ale na razie do mnie nie dociera jak to zrobić. Ja pamiętam płaszcz z kapturem, ale o luźnym fasonie jest w Burdzie 2013/10, ale zrób z niego taliowany hahaha

   Usuń
  6. "Ten tekst "to nie może być trudne" słyszę zawsze jak marudzę mężowi, że czegoś nie umiem uszyć hahahaha"

   Ok, przyznaję, w gadaniu to jestem odważna :D

   Raz szyłam taki kołnierz w żakiecie i siedziałam, siedziałam, siedziałam zastanawiając się, w jakim języku napisana jest ta instrukcja. Myślę, że jest wiele innych fajnych ciuchów, które nie wymagają takich sztuczek :D Na kursie szycia nigdy nie byłam, wiem tylko tyle, co wyczytam w Burdzie lub w internecie. Czasem czuję się tak, jakbym dokonywała epokowego odkrycia - ach, to tak się robi!

   Ha, obejrzałam ten płaszcz - kaptur fajny, ale przenieść go trzeba do innego płaszcza :D Tak w ogóle to jeden z numerów, na który poluję.

   Usuń
  7. Podziwiam Cię, że nauczyłaś się sama szyć. Ja skończyłam odzieżówkę i przez 18 lat nie szyłam. Pewnego dnia przejrzałam moje stare burdy i stwierdziłam, że w końcu wiem o czym piszą hahahah i zaczęłam szyć. Jedynie ten kołnierz rewersowy mnie zastanawia.

   Może napisz do burdy czy mają ten nr, bo wtedy byś nie płaciła za wysyłkę i taniej niż na allegro wychodzi. Ja na wakacjach wzbogaciłam się o 12 nr każdy po 0,50 gr. Cieszę się, bo trafiłam na parę nr które zawsze chciałam mieć.

   Usuń
 2. Co tu podziwiać? Dla mnie to tylko zabawa, raz się uda, raz nie ;) Nie mam nawet cząstki tej wiedzy, co Ty :)

  O, na to nie wpadłam, żeby do nich napisać. Dzięki za podpowiedź, muszę spróbować :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podziwiam, bo sama za chiny bym się nie nauczyła :):) Moja wiedza na temat szycia dzięki internetowi ma się lepiej niż za czasów szkoły hahahaha Praktyka czyni mistrza, a do tego jeszcze mi daleko, ale dążę cierpliwie do celu.

   Usuń

Prześlij komentarz